fbpx

Міждисциплінарне дослідження «Політики та практики вшанування пам’яті загиблих військових у російсько-українській війні на Сході України» (скорочена версія з основними результатами)

У День захисників і захисниць України проект «Що таке пам’ятати» за підтримки Українського культурного фонду презентував результати міждисциплінарного дослідження «Політики та практики вшанування пам'яті загиблих військових у російсько-українській війні на Сході України», над яким дослідницька команда працювала близько півроку.

Міждисциплінарне дослідження політик та практик вшанування пам’яті загиблих військових у російсько-українській війні на Сході України виконувалося протягом літа 2021 року. Текст дослідження складається із трьох розділів – історико-культурологічного, соціологічного і юридичного. 

Запис презентації

Загалом дослідження включає дві частини: кабінетну та польову (емпіричну). Кабінетна частина передбачала огляд фахових (наукових) вітчизняних і міжнародних досліджень; інформації у ЗМІ; статистичної інформації, законодавчої бази тощо. Емпірична частина дослідження виконана з використанням якісних і кількісних соціологічних методів. Польова частина роботи тривала протягом червня-липня 2021 року.

Скорочена версія дослідження з основними результатами

Матеріали презентації дослідження, інфографіка 

Повний текст з результатами дослідження вийде друком пізніше в книзі, яка буде видана у партнерстві з видавництвом “Дух і літера”.

Проект “Що таке пам’ятати” реалізує ГО Arts&Rights pа підтримки Українського культурного фонду.

Партнери проекту: Міністерство у справах ветеранів України, Український інститут національної пам’яті, ГО “Юридична сотня”, дизайн-партнер – креативне бюро Plaiburo, інформаційний партнер – «Український тиждень».