fbpx
Що таке пам'ятати - головна

Що таке пам’ятати

Комплексне аналітичне дослідження практик вшанування пам’яті загиблих у російсько-українській війні, за результатами якого буде проведено серію експертних дискусійних панелей та видано книжку. 

Чому ця тема важлива? 

Вшанування пам’яті загиблих захисників є надзвичайно важливим для формування національної ідентичності та громадянського суспільства. Державні інституції, які працюють із вшануванням пам’яті, не мають злагодженої візії національної політики вшанування пам’яті, яка б допомогла рухатися в одному напрямку,  виробити та декларувати потрібні меседжі. В українському суспільстві зазвичай застосовується обмежена кількість практик вшанування пам’яті, які є здебільшого вихолощеними, “бутафорськими”, а іноді й травмуючими. Власне, проект “Що таке пам’ятати” допоможе знайти прогалини у наявних політиках вшанування пам’яті, підняти та здійняти розголос у суспільстві з приводу цієї теми, а також запропонувати аспекти, які варто було би змінити.

Що ми робимо для досягнення мети

Проект спрямований на глибокий та комплексний аналіз (культурологічний,  соціологічний, історичний та правовий) політики та наявних практик  вшанування пам’яті загиблих військових у російсько-українській війні на  Сході України, а також налагодження суспільного діалогу стосовно концептуальних питань вшанування пам’яті, як важливої складової  формування громадянської свідомості та національної ідентичності. 

В  результаті дослідження в межах проекту на основі експертних дискусій зі стейкхолдерами буде сформована Візія вшанування пам’яті між усіма інститутами, залученими до формування та  реалізації політики вшанування пам’яті. Також будуть сформовані рекомендації, які можуть бути використані Міністерством у справах ветеранів для подальшої роботи з  формування політики вшанування пам’яті та розробки законопроектів та  інших нормативних актів у цій сфері.

В ході проекту заплановані наступні дискусії: 

«Вшанування пам’яті та національно-патріотичне виховання»;

«Вшанування пам’яті у міському просторі»;

«Підтримка сімей загиблих захисників у російсько-українській війні»;

«Від трагічної звістки до останнього місяці спочинку: як в Україні організований процес віддання останньої шани загиблим захисникам».


А також будуть опубліковані статті: 

«Вшанування пам’яті та національно-патріотичне виховання»;

«Вшанування пам’яті у міському просторі»;

«Підтримка сімей загиблих захисників у російсько-українській війні»;

«Від трагічної звістки до останнього місяці спочинку: як в Україні організований процес віддання останньої шани загиблим захисникам».

Що вже зроблено

У 2020 році проект “Що таке пам’ятати” у партнерстві з Українським інститутом національної пам’яті та Міністерством у справах ветеранів України уже проводили серію успішних дискусійних панелей “Як шанувати загиблих у російсько-українській війні”, “Пам’ятати довго, говорити сучасно: як шанувати загиблих у російсько-українській війні”,  “Мистецтво та героїзація: жива людина, а не пафосний міф”.

Поточний статус проекту: триває.

За підтримки Українського культурного фонду.


Команда проекту

Оксана ІванцівЗасновниця проекту

Михайло БурковSEO, SMM, таргет
та інша магія
Владислава ОсьмакДослідниця
культурологічної частини
Ліза СтрійМенеджерка проекту

Тамара МарценюкСоціологиня
Наукова кураторка
Тетяна МалаМенеджерка партнерств

Анастасія ОбертасКомунікаційниця проекту


Новини за проектом:

Залишити коментар