fbpx

Проект про пам‘ять полеглих українських воїнів “Що таке пам’ятати” з‘явиться в музеї “RedDot” в Німеччині

Премією Red Dot Design Award відзначили айдентику проекту

Айдентика українського проекту “Що таке пам’ятати” отримала престижну міжнародну нагороду Red Dot Design Award. Це щорічна нагорода в галузі дизайну, яку вручає інститут Центру дизайну землі Північний Рейн. Український проект отримав відзнаку Red Dot: Best of the Best. 


 “Присудження цієї нагороди означає не лише високе визнання професійною спільнотою, але й те, що дизайнери з усього світу через візуальні символи ознайомляться з історією наших втрат, спричинених російською агресією, а також айдентика проекту стане частиною експозиції “Red Dot” у німецькому місті Ессені. Для нас ця можливість прокомунікувати втрати України у цій війні починаючи з 2014 року є дуже важливою, особливо в момент, коли багато людей перебуває в ілюзії, що війна почалась 24 лютого 2022. Наша мета показати, що російська агресія триває уже 9 рік, та на жаль, набирає все більших маcштабів. І що Україна втрачає кращих громадян у цій війні”, — коментує ініціаторка проєкту “Що таке пам’ятати” Оксана Іванців.
to remember_8_1

Проєкт “Що таке пам’ятати” — це комплексне кросс-дисциплінарне дослідження, глибокий аналіз політики та наявних практик вшанування пам’яті загиблих військових у російсько-українській війні. Польова частина дослідження була реалізована влітку 2021 року за підтримки Українського Культурного Фонду та в партнерстві з Українським інститутом національної пам’яті і Міністерством у справах ветеранів. 


 Команда проекту поставила собі за мету проаналізувати розвиток культури та політики пам’яті в Україні та залучити досвід країн членів НАТО у формуванні пам’яті про загиблих військових.
to remember_7_1

“Візуальна частина культури пам’яті є надзвичайно важливою, вона повинна в повній мірі передавати нашу гордість, біль, і незламність, і зрештою - Українську перемогу, за яку ми платимо найвищу ціну. Саме тому ми таку велику увагу надали візуальному вигляду проекту. Сонях є квіткою пам’яті про наших загиблих воїнів у російсько-українській війні, тому ми шукали її візуальне зображення соняха, яке могло б стати цим універсальним. Я дуже рада, що міжнародне журі так високо оцінило цю роботу і вірю, що символ соняха набуде широкого використання”, - зазначає Оксана Іванців.

to remember_1_1

Брендинг проекту “Що таке пам’ятати” був розроблений креативною агенцією “Plai Buro”. 


 “Ми — те, що ми пам’ятаємо. Саме тому вшанування пам’яті — це важлива складова формування громадянської свідомості та національної ідентичності”, — розповідає креативна директорка Plai Buro Радана Ренко. — Працюючи над айдентикою ми ставили собі за мету також показати, як працює пам’ять. Що залишається у нашій пам’яті? Часто це формальність, узагальнення. Саме ця ідея узагальненого, а тому неповного, і стала в основі ідеї брендингу проєкту. У ньому присутній гротескний шрифт, проте деякі літери подаються у відбитку, показуючи, як пам’ять схильна тьмяніти з часом”.
to remember_5_1

“Логотипом ми обрали сонях, який є офіційним символом Дня пам’яті захисників України. За допомогою спіралі Ферма трансформували соняшник у динамічний образ, де образ зернят натякає своїми обрисами на дірки від куль, — розповідає артдиректорка проєкту Мілена Бабіна. — Фінальним елементом айдентики стала червона крапля, як символ рани, війни, що триває уже 9-ий рік і стає все більш кривавішою. Перемогу у премії Red Dot Design Award ми присвячуємо героям України та висловлюємо безмежну вдячність кожній людині, яка наразі захищає Батьківщину”.

to remember_6_1
Команда проекту на даний момент готує до друку дослідження “Що таке пам’ятати”. Очікується, що книга вийде друком восени у видавництві “Дух і літера”.


Довідка

Над айдентикою проекту працювали: 

Катерина Решетняк — СЕО “Plai Buro”, управління проєктом

Радана Ренко — креативна директорка “Plai Buro”

Мілена Бабіна — артдиректорка “Plai Buro”

Аліна Дяченко — графічна дизайнерка “Plai Buro”

Ярослава Гончарук — копірайтерка “Plai Buro”

Соломія Сабат — копірайтерка “Plai Buro”

Анжеліка Горовенко — акаунт-менеджерка “Plai Buro”