fbpx

«Понад усе». Стартує кампанія зі збору коштів на фільм про ветерана Миколу Микитенка

Восени 2020 року активісти ГО «Arts&Rights» розпочали зйомки документального фільму «Понад усе», який розповідає історію родини ветеранів — батька й доньки — Миколи та Юлії Микитенків. У жовтні 2020 року Микола Микитенко — ветеран російсько-української війни, учасник тривалих боїв за гору Карачун — одягнув свою військову форму, численні нагороди, написав останній допис у соціальних мережах, а потім вийшов на Майдан Незалежності та вчинив акт самоспалення.

Цей відчайдушний крок, вчинений у момент розведення військ на Донеччині, був актом протесту проти політики капітуляції. На жаль, він залишився практично поза увагою як медіа, так і держави. Тому місією фільму є порушення важливої теми суїциду серед ветеранів і привернення уваги до проблеми неналежної комунікації держави з колишніми військовими. Стрічка також висвітлюватиме життя Юлії, доньки Миколи, яка сама, пройшовши війну і втративши чоловіка й батька, продовжує жити далі, гідно долаючи виклики.

Команда проєкту вважає, що в українському суспільстві недостатньо осмислена та прокомунікована проблема самогубств серед ветеранів:

«Ми навіть не можемо оцінити масштаб проблеми, оскільки держава не збирає відповідної статистики. Ми хочемо, щоб наш фільм став першим важливим кроком до проговорювання цієї теми. Тому в ньому ми порушимо важливі питання вигорання, зневіри та самогубств серед ветеранів. Ми хочемо зрозуміти, чому це трапляється і як би ми могли цьому запобігти. А також як знайти сенс жити і рухатись далі, коли ти втрачаєш найдорожчих людей», — каже продюсерка фільму Оксана Іванців.

Режисером фільму став Андрій Литвиненко. Зйомки розпочали на Майдані, у момент прощання з Миколою Микитенком, тож вони тривають уже понад рік. За цей час команда фільму змогла зафіксувати багато важливих сцен із життя наших героїв: прощання, спогади побратимів, звільнення із ЗСУ Юлії Микитенко, її громадську діяльність, боротьбу з вигоранням, переживання втрати. 

Зйомки відбуваються виключно на волонтерських засадах, тому команда проекту просить підтримати створення фільму на Спільнокошті. Прем’єра стрічки запланована на 2023-й рік. 

Підтримати створення документального фільму «Понад усе» можна тут: https://biggggidea.com/project/dokumentalnij-film-ponad-use/

Дізнатися більше про проєкт можна на сайті організації «Arts&Rights»: https://bit.ly/3qcLXt1 

За коментарями та детальною інформацією звертайтесь за адресою: artsandrights@gmail.com Тетяна Мала, менеджерка Arts&Rights

Залишити коментар