fbpx
Понад усе

Понад усе

“Понад усе” – образне документальне кіно, де реальні фрагменти зйомок будуть перемішані з хронікою та спогадами близьких людей, які ілюструють історію боротьби двох поколінь: батька та дочки Микитенків, таких схожих у своїх ідеалах і таких різних у способі боротьби за них.

Режисер – Андрій Литвиненко.
Продюсерка – Оксана Іванців.

Чому ця тема важлива?

Боротьба українців за свою незалежність вплинула на історію цілих родин і поколінь. Так сталось і з сім’єю Микитенків. Вони є активними учасниками історичних процесів, особистостями, які здатні переламати хід історії.

Життя Миколи Микитенка та його дочки Юлії тісно переплетені з боротьбою за незалежність України, в якийсь момент ця боротьба стає сенсом їх життя. Микола – учасник революції Гідності, доброволець, важко поранений під час боїв на горі Карачун, відновився після поранення, повернувся на фронт, але через підірване здоров’я був змушений завершити службу. Проте повернення не було легким: кожного дня Микола спостерігав, як після довгої боротьби суспільство начебто робить крок назад. В момент розведення військ на Донбасі, яке не підтримали дуже багато учасників бойових дій, не знаючи як інакше зупинити це все, Микола іде на крайній вчинок – одягає свою військову форму та нагороди, виходить на Майдан і здійснює з акт самоспалення. Через кілька днів у лікарні його серце зупинилось. 

Юлії Микитенко, його дочці, всього 25, вона теж ветеранка. Юля командувала взводом розвідників. Її чоловік загинув під час бойових дій, після його смерті вона вирішила демобілізуватись і знайшла для себе новий сенс – виховання нового покоління військових. Юля стала кураторкою першого набору дівчат у військовий ліцей ім. І.Богуна, а також активною учасницею “Жіночого ветеранського руху” і активісткою, яка відстоює права жінок в армії.

Кожного дня, щоб не зневіритись, щоб не скласти руки, Юля обирає боротись далі. На ній лежить місія продовжувати боротьбу людей, яких вона любила і втратила: чоловіка і батька.

Микола і Юля Микитенки, батько і дочка, які пов’язали своє життя з боротьбою за незалежність України. Їхні ідеали дуже схожі, але життєві шляхи різні. Зрештою, в певний момент життя кожен з них опиняється перед вибором: жити чи померти для України

Що ми робимо для досягнення мети

Наш фокус – на житті Юлі та минулому Миколи, без звинувачень та оцінок. Наша задача – створити універсальний твір мистецтва, який буде закликати до миру.

Документальний фільм буде показано на різноманітних міжнародних фестивалях, на телебаченні та у кінотеатрах.

Поточний статус проекту: тривають зйомки. Прем’єра запланована на 2022 рік.


Понад усе (тизер)

Документальний фільм, який розповідає історію сім’ї Микитенків. В певний момент життя кожен з них опиняється перед вибором: жити чи померти для України.

Читати далі

«Понад усе». Стартує кампанія зі збору коштів на фільм про ветерана Миколу Микитенка

Восени 2020 року активісти ГО «Arts&Rights» розпочали зйомки документального фільму «Понад усе», який розповідає історію родини ветеранів — батька й доньки Микитенків. У жовтні 2020 року Микола Микитенко — ветеран російсько-української війни, учасник тривалих боїв за гору Карачун, вийшов на Майдан Незалежності та вчинив акт самоспалення.

Читати далі

Залишити коментар