fbpx

Окуповані

"Окуповані" - це документальний фільм-подорож про життя трьох жінок з України, Боснії та Німеччини, які шукають свій власний шлях до зцілення, повернення собі сили та гідності після травматичного досвіду - згвалтування під час окупації. Героїні фільму різного віку та походження, але є дещо, що їх обʼєднує - вони сексуальне насилля під час різних воєн у 20-му та 21-му століттях.
Ці три історії, будують невидимі зв'язки між досвідами різних воєн та показують, як жінки надавали одна одній підтримку, розуміння та силу.

 Фільм показує, як коротка в часі травмуюча подія впливає на все подальше життя. Українська героїня дуже близько до травмуючих подій, оскільки минув лише рік, тоді як боснійську відділяє 30 років, а німецьку - понад 70.


Цей фільм - обмін досвідом між жінками різних національностей та віку, які пережили насильство, але знайшли в собі сили йти далі. Він єднає, надихає та апелює до жіночої солідарності. А також намагається знайти відповідь на важливе питання: чи можливе зцілення?

Фільм розповідає історію через документальні спостереження, інтервʼю та аудіо-щоденники. Оповідачками є самі жінки. Проте ми приховуємо їх обличчя, в кадрі ми бачимо лиш силуети, руки, спину та їхні домівки. Нам важливо відтворити не лише історію, але і знайти метафоричні образи, які покажуть як кожна з жінок відновлються від травми, відбудовує звʼязки зі своїм тілом, близькими та довіру до світу. 

Поточний статус проєкту: ранній девелопмент.

Проєкт реалізується Arts&Rights спільно з Real Pictures

За підтримки:

Documenting Ukraine (Institute for Human Science)

Vidnova Fellowship 

Партнери:

Filmakademie Baden-Württemberg

Благодійний Фонд “Сильні”

Відібрано:

Воркшоп Українського Інституту та франко-німецької медіаплатформи ARTE, EURODOC23.

КОМАНДА ПРОЄКТУ

Тетяна ГанжаРежисерка
Зоя Фольк-ДoмаскінаРежисерка
Оксана ІванцівПродюсерка
Інга ЗаславськаВиконавча продюсерка
Регіна Марʼяновська-ДевідзонПродюсерка