Війна – це та подія, яка залишає глибоку рану у нашій колективній свідомості і те, наскільки ми готові працювати з нашою пам’яттю, обернути наш біль у нашу силу, і визначає наше майбутнє.
Існує поняття "оплаченої ідентичності" - це коли громада усвідомлює, що її політична самостійність не впала з неба, а оплачена життям найкращих членів цієї громади.
Проте тема смерті є табуйованою, ми не вміємо про неї говорити, і при цьому надзвичайно потребуємо цього діалогу та пошуку наший сенсів у процесі вшанування загиблих. Дослідження “Древо життя” ("Дзеркало тижня" 2018 р.) зазначає: “Було б неправдою дорікнути державі, що для збереження пам'яті про полеглих не зроблено нічого. Але цій роботі бракує системності, візії, концепції”.
Саме тому наша місія: у співпраці з державними інституціями, експертами та громадськістю створити Візію вшанування пам’яті загиблих захисників та сприяти виробленню системної політики вшанування пам'яті, яка грунтується на всесторонньому аналізі та широкій суспільній дискусії.
Нашими головними принципами є системна робота поєднана із суспільним діалогом, до якого долучені усі стейкхолдери. Саме тому ми працюємо з такими інструментами як проведення візійних зустрічей, експертні дискусії, мультидисциплінарні дослідження, створення рекомендацій та дорожніх карт, інформаційні кампанії та створення документальних проектів.
Партнери проекту "Що таке пам'ятати": Міністерство у справах ветеранів, Український інститут національної пам'яті.
За підтримки Українського культурного фонду
- Міждисциплінарне дослідження «Політики та практики вшанування пам’яті загиблих військових у російсько-українській війні на Сході України» (скорочена версія з основними результатами)
- Презентація результатів міждисциплінарного дослідження «Політики та практики вшанування пам’яті загиблих військових у російсько-українській війні на Сході України»У День захисників і захисниць України проект «Що таке пам’ятати» презентує результати міждисциплінарного дослідження «Політики та практики вшанування пам'яті загиблих військових у російсько-українській війні на Сході України», над яким дослідницька команда працювала близько півроку. Презентація відбудеться 14 жовтня 2021 року о 15:00 в книжковому магазині «Книгарня «Є» за адресою м. […]
- “Остання шана захисникові: від трагічної звістки до місця спочинку” – публічна дискусія про те, як в Україні прощаються з полеглими захисникамиПроект “Що таке пам’ятати” ініціює публічну дискусію з експертами та членами родин загиблих захисників “Остання шана захисникові: від трагічної звістки до місця спочинку”. Дискусійна панель відбудеться 5 жовтня о 18:30 в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану (Майдан Незалежності 18/2). Учасники дискусії: • Юлія Стрельчук – головна спеціалістка Відділу військово-патріотичного виховання Департаменту […]
- Проект “Що таке пам’ятати” запустив безстрокову інформаційну кампанію в соцмережах #ЩоТакеПамятатиУ День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України проект “Що таке пам’ятати” розпочав безстрокову інформаційну кампанію в соцмережах #ЩоТакеПамятати. Мета її – наголосити на важливості “живої пам’яті”, яка покликана зняти з теми вшанування загиблих траурний шлейф та пояснити, чому так важливо пам’ятати […]
- До Дня пам’яті захисників України проект “Що таке пам’ятати” покаже фільми про героїв у кінотеатрах Києва
- Що таке пам’ятатиКомплексне аналітичне дослідження практик вшанування пам’яті загиблих у російсько-українській війні, за результатами якого буде проведено серію експертних дискусійних панелей та видано книжку. Чому ця тема важлива? Вшанування пам’яті загиблих захисників є надзвичайно важливим для формування національної ідентичності та громадянського суспільства. Державні інституції, які працюють із вшануванням пам’яті, не мають злагодженої […]