fbpx
Чи дійсно ми лише звірі?

Чи дійсно ми лише звірі

«Чи дійсно ми лише звірі» – філософська документальна вистава про те, як травмовані в дитячі роки дорослі люди намагаються вдивитися в минуле, в свою ще не зрілу дитячу свідомість і відрефлексувати прожитий ними травматичний досвід, викликаний дискримінацією та булінгом.

Режисерка-документалістка – Світлана Ліщинська.
Авторка п’єси – Наталія Блок.
Режисер-постановник – Олексій Дорічевський.
Продюсерка – Оксана Іванців.

Чому ця тема важлива?

Більшість людей, які беруть участь в булінгу або брали чи були  жертвами, не хочуть бути впізнаними. В основу п’єси ляжуть документальні свідчення очевидців булінгу, у виставі будуть задіяні як професійні актори, так і підлітки. Окрім інтерв’ю, у мультимедійній виставі буде використано відео з соціальних мереж, кадри з новин, відеоарт, мультимедійні технології.

Що ми робимо для досягнення мети

Ми створюємо багатошаровий проект, який включає в себе кілька складових:

  • постановка документальної вистави за участю професійних акторів а також дітей з різних верств суспільства.
  • акторські майстер класи для групи дітей які беруть участь в постановці.
  • створення фільму про те, як діти і дорослі працюють з документальними матеріалами п’єси, як діти змінюються в результаті роботи над виставою, стають більш свідомими.

Підготовка до вистави є також частиною вистави. Емоції та думки, які виникають у акторів (дітей та дорослих) під час роботи з текстовими свідченнями булінгу, фіксуються і виносяться на екран під час вистави. Під час підготовки до вистави актори теж змінюються – і це стає одним з важливих надбань вистави.

Сюжетна лінія вибудовується із документальних текстів про те, що нетерпимість руйнує не лише жертву, але і в першу чергу самих агресорів. Це історія про прощення і покаяння. Це історія шкільного булінгу, яка закінчується тим, що всі герої п’єси виявляються жертвами упередженого ставлення з боку жителів сусідньої країни.

Місією проекту є поширення цінностей толерантності через створення документальної вистави, яка зробить видимим досвід людей, що стикались з булінгом та без моралізаторства, в мистецькій формі та через емпатію, долучить глядача до роздумів про те, до чого може призвести нетерпимість

Документальна вистава буде транслюватись на телебаченні та онлайн, також відеозапис буде доступний в соціальних мережах та на сайті проекту Arts&Rights. На основі відзнятих матеріалів в ході підготовки вистави ми плануємо створити документальний фільм.

Поточний статус проекту: триває.


Чи дійсно ми лише звірі (тизер)

Багатошаровий творчий проект, який включає в себе декілька складових.

Читати далі

Залишити коментар