fbpx

Мама ангела

Ірина Созанська

Я не з чуток знаю, що таке порушення прав породіль або батьків, які пережили втрату. У мене був досвід трьох абсолютно різних пологів. Я щиро намагаюся ділитися ним із тими, кому це може допомогти.

Уперше заплановано завагітніла в 2011 році. Пологовий будинок обрали за відгуками наших друзів. Приїхавши туди, ми чекали на появу сина, але зовсім не такого трагічного результату. Коли лікарі оглянули мене, то відправили ще відпочивати. Однак посеред ночі я відчула, що пологові перейми так і не завершилися. Встати не могла, було важко пересуватися. Але я змогла підійти до медсестри та сказати, щоби мене все ж перевели до пологового відділення.

Потім почалися перейми на 15 годин, було й розкриття, й прокол міхура. Мене попереджали про прокол, але не попереджали про наслідки. Також вкололи окситоцин, не пояснивши, чим це загрожує. Я знала, що він збільшує інтенсивність і швидкість переймів, але існують і негативні наслідки. Під час пологів не відстежували серцебиття дитини. Єдине, що вони тоді робили, – це слухали «трубочкою».

Лікарі вирішили, що я можу народити сама, тому вигнали з палати частину персоналу та мого чоловіка. Окрім декількох лікарів, які дуже сильно давили на живіт. Зробили епізіотомію, попередньо про жодні «домовленості» не йшлося. Після декількох годин таких мук мій син народився природним шляхом, але не природним чином. Обрізали пуповину й реанімували його на столику поруч. Потім мені вкололи загальний наркоз, знову ж без попереджень. Я втратила багато крові та пережила дуже складний вихід із наркозу.

Чоловік сказав, що син вижив. Але, пролежавши добу в реанімації, дитина померла. Були асфіксія та крововилив у мозок. Ми вирішили провідати його, коли побачили, як спеціальний апарат ШВЛ вивозили порожнім із палати. Нам одразу сказали піти до завідувачки. Вона сказала: «Ну, ви вже все зрозуміли». Ось так нам оголосили про смерть нашого сина.

Друга вагітність була довгоочікуваною, і ми отримали доньку Надію. Після свого досвіду я була налаштована допомагати жінкам у подібних ситуацій в ГО «Природні Права Україна». Втретє я вирішила народжувати природним шляхом після кесарева розтину.

Залишити коментар